Święto muzyki w mieście. Boogie Brain.

To naprawdę zajebista opcja, kiedy do miasta ściąga masa zacnych artystów i nie trzeba tłuc się pół świata, żeby ich obejrzeć. Ubolewam, że wciąż dzieje się zbyt rzadko, ale nie czas na narzekania, bo jutro (kinem festiwalowym) a konkretnie w piątek, zaczyna się festiwal Boogie Brain, na którym występuje cała masa artystów, których nie mogę sobie odpuścić. Jak dla mnie impreza zaczyna się o g. 22.30 na Zamku Książąt Pomorskich występem Buraka Som Sistema.  „Hangover”, „Kalemba”, „Sound of Kuduro” to masakrujące numery, które w wykonaniu live obstawiam, że rozniosą Zamek w pył. I to byłby naprawdę dobry uczynek. To może wyglądać tak:

Po secie w plenerze wbijamy się do klubów. Noc rozpoczyna o północy w P1erwszym Miejscu nowozelandzki Electric Wire Hustle i to może być naprawdę dobry koncert. Mają świetnego perkusistę i grają czujny nowoczesny soul. Idealne po sotrym wejściu w interakcję z BSS.

 

Znowu zmiana i przeskok do City Hall, gdzie mam szczerą nadzieję obstawiać lokal do samego rana. O 1 zaczyna Julio Bashmore, mistrz największych house’owych kotów ostatnich miesięcy. Chcę to usłyszeć i zahulać:

 

 

Zaraz po nim wchodzi Oneman, czort z Londynu, kuglarz, woltyżer, prestidigitator, przy którego setach w Boiler Roomie hulało się nie raz. Będzie eklektycznie, zabawnie, garażowo, 2stepowo i pewnie mnóstwo r’n’b. Licze na najlepszą hulanę podczas całego BB.

 

I już na sam koniec Scuba, czyli półtorej godziny najlepszego na świecie miksu dubu i house’u, który skończy się o 5 nad ranem. I życzyłbym sobie być o tej porze na nogach, żeby nie uronić ani chwili z tego co tam się wydarzy.

W sobotę party rozpoczyna się o 23.30 w City Hall od melodyjnego śpiewu Jenny G. Z przyjemnością posłucham „In Love” czy „Flood of Emotions” na żywo i gładko przeskoczę na seta DJ’a Hatchy. Ale tylko na chwilę, by uciekać znów do P1erwszego Miejsca na dwa najzajebsitsze live’y – Ghostpoeta i SBTRKTa. Nie mogło być nic lepszego na podsumowanie tej imprezy niż to:

 

Po festiwalu wrzucimy zdjęcia i pewnie uda się także jakieś wywiady. CU soon……………..

, ,

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: