Żywi, martwi, radiogłowi

Uwielbiam czas, który w swojej łaskawości zsyła na mój plejer takie dźwięki, jakie pojawiły się w czasoprzestrzeni w tym tygodniu. Pierwsza była paczka od Shackeltona, złożona z trzech epek, które po zsumowaniu stanowiły całkiem zgrabny albumowy rozmiar. No może mógłby to być mini album, ale ani na moment nie umniejsza to jakości dźwięków na każdym z trzech wydawnictw. Deadman+Fireworks+Undeadman to perfekcyjnie dopracowana minimalistyczna basowa psychodela, twórczo rozwinięta w remiksach przez takie postacie, jak The Bug, T++, Mordant Music, czy King Midas Sound. Od nastroju z najbardziej odjechanych momentów w karierze Massive Attack przez dubstep po postapokaliptyczny dark ambient. Wszystko w koronkowej, oplecionej z mikrobitów i naprawdę potężnych brzmień oprawie. Dope shit.

Żeby było mało, premierę swojego ósmego albumu na ten weekend zapowiedziało Radiohead. Album jest do pobrania z sieci oczywiście wyłącznie w wersji digitalowej. Panowie tradycyjnie już wypięli się na system sprzedaży płyt, politykę wielkich wytwórni i syf, z którym ekipa Yorke’a nie chce mieć nic wspólnego. Różnica z „The King of Limbs” w stosunku do poprzedniej płyty jest taka, że cenę ustalono sztywno a nie każdy płaci tyle ile chce. Czasy Kid A już pewnie nie wrócą i trudno po Radiohead oczekiwać rewolucji, ale album jest jak najbardziej do strawienia. Brzmi może nawet nieco za bardzo jak solowe dokonania Thoma Yorke’a, ale że nie mam nic przeciwko nim, to nie będę jechał po tej płycie. Na szczęście nie jest to żadne epigoństwo, raczej utrwalony wcześniej, wysoki poziom, którego nikt nie ma zamiaru przekraczać bo i po co.

I już jakby zupełnie na deser udało się dorwać zmiksowany przez Diplo album z katalogiem starych reggae’owych tuneów Gregory Isaacsa, Barringtona Levy, Eek-A-Mouse, Prince Far I, Clinta Eastwooda & General Saint. Płytka nosi tytuł „Riddimentary – Diplo Selects Greensleeves” i jest naprawdę przyjemnym zwrotem w stronę złotych czasów reggae. Słucha się wyśmienicie.

, , ,

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: